רס"ן רועי קליין ז"ל

רועי קליין
לחדר נרות בן 31 בנפלו
בן שושנה ואהרון
בן היישוב עלי
נולד ברעננה
בב' באב תשל"ה, 10/7/1975
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "הבוקעים הראשון" (51)
התגייס ב-4.8.1994
נפל בקרב
בא' באב תשס"ו, 26/7/2006
במלחמת לבנון השנייה
מקום נפילה: בינת ג'בל
באזור דרום לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 7, שורה: 9, קבר: 8.
הותיר: אשה - שרה, שני בנים - גלעד ויואב, הורים ושתי אחיות

קורות חיים

בן אהרון ושושנה, נולד ב-ב' באב תשל"ה, 10.7.75. רועי נולד ברעננה, שם גדל והתחנך. לאחר לימודי התיכון עבר רועי למכינה הקדם צבאית ביישוב עלי. רועי היה תלמיד מצטיין, גם בתיכון וגם בלימודי הקודש במכינה. "אין אחד שלא מכיר את צחוקו המתגלגל", מספר לשם חברו הטוב של רועי. "הוא היה בחור יוצא דופן, מצטיין בכל דבר, בחור אידיאליסט וערכי".

רועי התגייס לעורב צנחנים ב-4.8.94 ולאחר שנה, כשהוקמה יחידת "אגוז" הוא עבר ליחידה ביחד עם כל צוותו. כשהגיע לדרגת סגן מפקד הפלוגה השתחרר וחזר ללמוד בבית המדרש לבוגרי המכינה בעלי ונסע לחרוש את אפריקה וזימבבווה במשך חודשיים. לאחר לבטים רבים אם ללכת ללמוד לימודים אקדמאיים החליט רועי לחזור לצבא. הוא חזר לאגוז והיה המ"פ האחרון שעזב את לבנון לפני הנסיגה.

רועי נשא לאישה את שרה ונולדו להם שני ילדים: גלעד ויואב. כאשר התבשרה שרה על מותו של רועי אמרה: "אני מקווה שילדיי יהיו כמו אביהם".

בראיון לפני שלוש שנים אמר רועי: "השאיפה שלי היא להיות מפקד 'אגוז'", רועי לא הספיק להגשים את חלומו אך בינתיים היה סגן מפקד גדוד 51. רועי היה מפקד סוחף שכל חייליו הלכו אחריו בהערכה רבה. חייליו מספרים על אדם רגוע, עדין ושקט, אך בשעת הקרב הוא תמיד הפגין פרץ עצום של נחישות ועוצמה שלא ניתן היה לעמוד בפניהם.

בתאריך 27.7.06 התקדם רועי עם פקודיו לעבר בית בעיירה בינת- ג'ביל שבלבנון, על מנת להקים מארב ללוחמי חיזבאללה, אך לפתע נפתחה עליהם אש משמונה מוקדים שונים, במקום התפתח קרב קטלני ובשעה שרועי היה עם כמה מחייליו באזור המטעים, הושלכו עליהם רימונים ומטענים. רימון אחד התגלגל לעבר הכוח. באותו הרגע קפץ רועי באומץ לב, והשליך את עצמו על הרימון וכך הציל את פקודיו.

"סיפור הגבורה של רועי עשוי לשמש בסיס למורשת הקרב העתידית של חטיבת גולני, סיפור של אומץ לב, דוגמא אישית ודבקות במשימה", אומרים בחטיבת "גולני".

רועי הובא למנוחת עולמים ב- ב' באב תשס"ו, יום הולדתו, בהר הרצל בירושלים.

הותיר אחריו הורים - אהרון ושושנה, אישה - שרה, שני בנים - גלעד (בן שלוש וחצי) ויואב (בן חצי שנה), ושתי אחיות - נועה ויפעת.

המשפחה הנציחה את רועי קליין באתר לזכרו: www.roiklein.co.il.רס"ן רועי קליין ז"ל הראה במעשיו רוח לחימה, יוזמה, קור-רוח ואומץ לב עילאי תחת אש על מעשה זה הוענק לו עיטור העוז.