טוראי אריה יוגב ז"ל

אריה יוגב
הדלקת נר בן 20 בנפלו
בן רחל ומרדכי
בן היישוב דולב
נולד בירושלים
בה' בסיון תשמ"ג, 17/5/1983
שרת בגדודי האיסוף הקרבי
יחידה: גד' 636
התגייס ב-2002
נפל בעת מילוי תפקידו
בה' בניסן תשס"ג, 6/4/2003
מקום נפילה: מחנה עופר
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
הותיר: הורים, אחים ואחיות

קורות חיים

אריה נולד בערב חג השבועות תשמ"ג, בן להוריו מרדכי ורחל ואח שלישי לעדיאל ואיתן. אריה נקרא על שם סבו ר' אריה בן צבי, תלמיד חכם בעל שיעור קומה בידיעותיו, למדנותו ומידותיו, שנפטר כחצי שנה טרם הולדת אריה שנקרא על שמו.

כבר בילדותו ניכר היה באישיותו העדינה והמיוחדת, נמנע מכל ריב. למד בביה"ס נועם, אהב את חבריו והם אהבו אותו. אריה אהב לקרוא ספרים ולמד רבות בעצמו, בור סוד היה בלימודיו בבית ובבית הספר. בגיל 10 החל ללמוד נגינה בכשרון רב, צלילי האורגן ואחר כך הפסנתר ליוו אותו ואת בני משפחתו לאורך כל שנותיו עד יום מותו.

שנות נערות לא קלות עברו על אריה. בכיתה ט' בחר ללמוד בישיבה בבית-אל. גורמים שונים יתכן ופגעו וטרדו את נפשו הרגישה שלא מצאה מנוח. אריה התעקש לעבור וללמוד בישיבת "חספין" שברמת הגולן ובהמלצת רבותיו עבר לקראת כיתה י"ב ללמוד למבחני הבגרות בבי"ס אקסטרני בירושלים, שם ריכז את כשרונותיו ועבר את הבגרויות בהצלחה.

עם המעבר לדולב הכיר אריה חברים חדשים, אהב לעזור כשנתבקש ואף הדריך בבני עקיבא. חניכיו אהבוהו מאד. ענוה גדולה היתה באריה. לאחר לימודיו התלבט אריה רבות בדרך שירותו הצבאית.

אריה החל את דרכו בצבא בישיבת ההסדר של נוה דקלים והכותל והתגייס לחיל המודיעין כתצפיתן וסמל מבצעים בגדוד ניצן. בה' בניסן תשס"ג נהרג בעת מילוי תפקידו בגדוד.